Sinatzaileak

TALDEAK
373 Abokatuak kooperatiba
Arrasateko Zuztarrak Errotuz
Artea Babesleku
Askapena talde internazionalista
Azpeitiko talde feminista
Azkoitiko talde feminista
Bakea eta Duintasuna elkartea
Bake Ekintza talde antimilitarista
Bilboko Otxarkoagako Pa Ya Konpartsa
Busturialdeko Askatasun Haizea herri ekimena
ELA sindikatuaren Manu Robles-Arangiz fundazioa
LAB sindikatua
Donostia Sutan 1813-2013 elkartea
Emakumeok gerraren aurka – Mujeres conta la guerra
Euskadi-Cuba elkartea
Euskal Herrian Euskaraz
Euskal Herriko Bilgune Feminista
Euskal Herriko Emakumeen Mundu Martxa
Getariako Eskubide Sozialen Karta
Getariako Gazte Asanblada
Getariako Talde Feminista
Gerra hemen hasten da – La guerra empieza aqui
Zumarraga-Urretxuko irrati librea Kkinzona
KEM-MOC talde antimilitarista
Komite Internazionalistak
Lapurdi 1609 elkartea
Lasarte-Oriako Uztarri Kooperatiba
Mugarik Gabe, gobernuz kanpoko erakundea
Nafar Biltzarra
Nor Euskal Herria antiespezista
Oiartzungo Elika Koop.
Ongi Etorri Errefuxiatuak
Sorginorratz Talde Feminista, Bermeo
Zestoako talde feminista, Bargaztak
Zornotzako Burdin Hari Asanblada
Zornotza Harrera Herria
Zarauzko Ernai
Zumaiako Eskubide Sozialen Karta
Zumaiako Malen Etxea
Zumaiako talde feminista

NORBANAKOAK
Patxi Abasolo López (Historia irakaslea) Iruñea
Txiki Agirre Keixeta (margolaria eta eskultorea) Zumaia
Iraitz Agirre (antropologoa) Arrasate
Santiago Alba Rico (filosofoa) Tunisia
Uxue Alberdi Estibaritz (idazlea eta bertsolaria) Getaria
Xabier Albizu Landa (EHUko irakaslea)
Joseba Alvarez (Eleak Libre) Donostia
Karmen Anaut Medioroz (internazionalista) Gasteiz
Mikel Aramendi (filologoa eta kazetaria) Itsasondo
Goizane Arana (euskara teknikaria) Zarautz
Miren Aranguren (mugimendu feministako kidea) Zarautz
Gorka Arrese (editore ohia) Zarautz
Idoia Arrieta (historialaria) Getaria
Xabier Arrizabalo Montoro (Madrilgo Complutense Unibertsitateko irakaslea) Madril
Joxe Austin Arrieta Ugartetxea (idazlea) Donostia
Miren Artetxe (bertsolaria) Hendaia
Oier Azkarraga (gizarte ikertzailea, euskaltzalea) Zuia
Fakun Aznarez (internazionalista, Resumen Latinoamericano) Algorta
Ana Ballesteros (mugimendu feministako kidea) Zarautz
Iñaki Barcena Hinojal (EHUko irakaslea) Gaztelu
Amelia Barquin (Mondragon Unibertsitateko irakaslea) Gasteiz
Gabi Basañez (internazionalista) Algorta
Gari Berasaluze (kazetaria) Zarautz
Asier Blas (EHUko irakaslea) Bilbo
Jose Ramon de Miguel (Merkataritza-nabigazio kapitaina eta historialaria) Ordizia
Malu Egiluz (EHNE Bizkaiako kidea) Zeanuri
Edurne Elizondo (kazetaria) Bera
Eñaut Elorrieta Larruzea (musikaria) Getaria
Edurne Epelde Pagola (mugimendu feministako kidea) Zarautz
Imanol Epelde Pagola (irakaslea) Zarautz
Gorka Erostarbe (kazetaria) Zumarraga
Jakoba Errekondo (agronomoa eta paisajista) Usurbil
Joxemari Esparza (idazlea eta editorea) Tafalla
Hodei Esteban (musikaria) Zarautz
Arkaitz Estiballes Ormaetxea (bertsolaria) Galdakao
Iñaki Etaio (EHUko irakaslea) Gasteiz
Hedoi Etxarte (idazlea) Iruñea
June Fernandez (kazetaria) Bilbo
Maddi Gallastegi (irakaslea) Zumaia
Juan Gorriti (eskultorea eta margolaria) Arribe
Oier Guillan Bermudez (antzerkilaria) Orereta
Ander Hormazuri (margolaria) Zumaia
Ruben Iglesias (irakaslea) Orio
Xabier Isasi Balanzategi (EHUko irakaslea) Bilbo
Saioa Iraola Urkiola (mugimendu feministako kidea) Zarautz
Beñat Irasuegi Ibarra (Talaios eta Olatukoop-eko kidea) Errenteria
Hodei Iruretagoiena (kazetaria) Zarautz
Miguel Jimenez (historialaria) Azkoitia
Ane Larrinaga (EHUko irakaslea)
Amaia Lasa Alegria (idazlea) Getaria
Axier Lopez (kazetaria) Zumaia
Marta Luxan Serrano (soziologoa. EHUko irakaslea)
Ismael Manterola Ispizua (EHUko irakaslea) Zumaia
Jose Manzaneda (kazetaria, Cubainformacion) Bilbo
Zesar Martinez (EHUko irakaslea) Bilbo
Fernando Merino (EHUko irakasle jubilatua) Hondarribia
Kattalin Miner (idazlea eta mug. feministako kidea) Donostia
Beatriz Morales Bastos (itzultzailea eta Etxerat-eko kidea) Gasteiz
Ainhize Muniozguren (mugimendu feministako kidea) Zarautz
Albert Noguera (jurista eta Valentziako unibertsitateko irakaslea) Bartzelona
Enrike Olasolo (editorea) Herbehereak
Arantxa Olasolo (diseinatzailea) Madril
Jose Luis Otamendi (idazlea) Azpeitia
Yoseba Peña (idazlea) Zarautz
Cristina Richarte (editorea) Herbehereak
Marcos Roitman (soziologoa eta analista politikoa) Madril
Kristina Rueda (mug. feministako kidea) Zarautz
Koldo Sagasti Saenz de Buruaga (internazionalista) Gasteiz
Patxi Saiz (abeslaria) Getaria
Hugo Salinas (margolari argentinarra) Getxo
Ruben Sanchez (bertsolaria) Gasteiz
Joserra Senperena (musikaria) Donostia
Joan Sola Camardons (Bartzelonako Ateneoko historia saila) Bartzelona
Josu Txapartegi ‘Txapas’ (Irakasle jubilatua) Zarautz
Luismi Uharte (EHUko irakaslea) Iruñea
Jokin Uranga Isuskiza (bertsolaria) Azpeitia
Asisko Urmeneta (marrazkilaria) Hozta
Jesus Valencia (internazionalista) Gasteiz
Lilia Vera (abeslaria) Venezuela
Walter Wendelin (internazionalista) Gasteiz
Iban Zaldua Gonzalez (idazlea) Gasteiz
Arkaitz Zarraga Azumendi (UNESCO Katedrako kidea) Bilbo
Mikel Zuluaga (Ongi Etorri Errefuxiatuak-eko kidea) Zeanuri
Marije Zumeta (feminista) Zarautz


Jaione Agirre García ( Museo teknikaria ) Gasteiz
June Agirrezabalaga (Ikaslea) Zarautz
Miren Aiertza Odriozola (ikaslea) Azpeitia
Juan Mari Aizpurua Lazkano (Jubilatuta) Donostia
Eneko Akarregi Otxoantezana ( Irakaslea ) Ondarroa
Leire Albisu Iriarte ( AMAteur ) Aia
Joxemari Alduntzin beraetxe (Sukaldaria) Usurbil
Joane Alberdi Esnal (ikaslea) Zumaia
Beatriz Aleman Astiz ( Irakaslea ) Astigarraga
Feli Aleman Astiz ( Jubilatua ) Iruñea
Lurdes Alkorta Barrena ( Lan-harremanetako gradudun ) Getaria
Adrián Almeida Díez ( historialaria ) Bilbao
Iñaki Altzibar Sorazu (Jubilatua) Zumaia
Iñaki Amuategi Basauri (Euskara irakaslea) Eibar
Anartz Apraiz Ormaza ( Hegazkin pilotua ) Bermeo
Gorka Aranguren Zarautz
Irene Arano Amas (jostuna) Zumaia
Leire Arano Amas (itzultzailea) Zumaia
Xabier Arberas ( Jubilatua ) Donostia
Vanesa Arbelaitz Yeregui (irakaslea) Zumaia
Xabier Aretxabala (Farmazilaria) Laudio
Roberto Arizaga Susaeta (jubilatua) Aulesti
Arantxa Arratibel Etxegarai (Artista) Donostia
Xabier Arregi Iparragirre (EHUko irakaslea) Zubieta
Jexux Arrizabalaga Aramendi (jubilatua) Donostia
Nerea Arruti (irakaslea)
Patxi Arzamendi Arzamendi (liburuzaina) Asteasu
Garbiñe Astoreka Ugalde ( Gizarte Langilea ) Bermeo
Kandido Azpiazu Beristain (autonomoa) Azkoitia
Ibon Badiola (Irakaslea) Tolosa
Asier Bastarrika Gorostiza ( Balio anitza ) Aia
Ekhi Belar ( Kazetaria ) Eibar
Bittor Bengoa Altuna (jubilatua) Zumaia
Mariano Benito Martín (sukaldaria) Zumaia
Garbiñe Berasategi Errazkin ( Administraria ) Donostia
Mirari Bereziartua Arotzena ( Jubilatua )    Azpeitia
Eñaut Bernal Goikoetxea Getaria
Joseba Berriozabal Urkiza (Irakaslea) Zumaia
Maite Bilbao (irakaslea) Larrabetzu
Olatz Blanco Agirre ( Irakaslea ) Deba
Cesar Blanco Salinas (jubilatua) Zumaia
Joxemari Carrere Zabala ( Kontalaria ) Errenteria/Orereta
Miren Campos Andueza (Ikaslea) Getaria
Benito Carmona ( Irakaslea ) Azkoitia
Antònia Carola Gifreu Girona-Katalunia
Meritxell Cebrià Carolà ( Educadora ) Sant Jaume de Llierca/Katalunia
Egoitz Dorronsoro taboada ( Irakaslea ) Orio
Itziar Egaña ( Argitaletxe sustatzaile ) Azkoitia
Gotzon Egia (Herri langilea) Donostia
Araitz Eizagirre Guenaga (Ikaslea) Arroa Behea
Garazi Eizagirre Iribar ( Ikaslea ) Getaria
Itziar Egidazu ( Okin feminista ) Lezaeta
Mikel Elorza Solis ( Abokatua ) Zarautz
Tomas Elortza Ugarte (Irakasle ohia) Hernani
Pello Enparan (jubilatua) Zumaia
Joxi Erauskin Irastorza ( Artzape aldizkariko kolaboratzailea ) Getaria
Fatima Errasti Arana ( liburuzaina ) Asteasu
Ekaitz Esteban Pertusa (metaleko langilea, SPLko kidea) Getaria
Mikel Estibariz Rico (garraiolaria ) Usurbil
Maite Espinosa Mendikute (hezitzailea) Donostia
Kimetz Etxabe (ikasleai) Zumaia
Aritz Etxabe (Ikaslea) Zarautz
Rosa Etxabe Alkorta (Irakaslea) Zestoa
Aitziber Etxabe salegi (Irakaslea) Zumaia
Maddi Etxeberria Otaegi (Giza Nutrizio eta Dietetikako ikaslea) Larraul
Julen Etxeberria Mendiola (Irakaslea) Donostia
Maialen Ezkerra (irakaslea) Donostia
Julio Fernandez H. ( Itsas mekaniko jubilatua) Sestao
Mikel Fernandez de Arroiabe (irakaslea) Aretxabaleta
Asier Fernandez (teknologoa) Getaria
Joxemari Galarraga Esnaola ( Bibliotekaria ) Azpeitia
Eneko Galdos (ikaslea)
Miren Galfarsoro Madariaga (irakaslea) Zumaia
Mari Ganzarain ( Irakaslea ) Azkoitia
Amaia Garate Gonzalez ( Ikaslea ) Zarautz
Josune Gastañares Arriaran ( Irakaslea ) Zarautz
Gladys Giraldo Velasquez ( activista feminista, internacionalista, decolonialista ) Gasteiz
Libe Goenaga Arrieta (ikaslea) Getaria
Jon Goenaga (Nekazaria) Getaria
Ander Goikoetxea Vazquez ( Irakaslea ) Lekeitio
Ana gonzalez de txabarri exposito ( bigarren hezkuntzako historia irakaslea ) Orio
Edurne Goñi Alberdi ( Administraria ) Donostia
Mitxel Gorrotxategi Oliden (irakaslea) Zarautz
Arantza Gotxi Hormaetxea (hezkuntza berezia) Bermeo
Joxemai Gurrutxaga Goenaga ( Administraria ) Zumaia
Dorleta Guzmán (EHUko administrazio eta zerbitzuetako langilea ) Gasteiz
Imanol Haro (kazetaria) Donostia
Enara I. Dominguez ( Koordinatzailea ) Irun
Nerea Ibañez Pasaia
Aitor Ibarguren (ikaslea) Zumaia
Iker Ibarguren Berasaluze (Informatikaria) Getaria
Idoia Ibero Urbieta (irakaslea) Donostia
Iñaki Idigoras Igartua ( Ingeniaria ) Oñati
Ana Iraola Ormazabal ( Irakaslea ) Zumaia
Haizea Isasa Amas ( Irakaslea ) Donostia
Iñaki Iurramendi Mendizabal (kirol teknikaria) Andoain
Esther Iztueta ( Odontologoa ) Zarautz
Joseba Izagirre Zubimendi (irakaslea) Azpeitia
Ana Jaka García Iruñea
Ana Larrañaga Aldalur (irakaslea) Azkoitia
Paulo Larrea Olaberria (Irakaslea) Zarautz
Aritz Larreta Bereziartua (Irakaslea eta psikomotrizista) Getaria
Iker Lauzirika Ansola (EHUko ikaslea) Elgoibar
Jabier Lazkano Canos (jubilatua) Zumaia
Inge Lekuona ( Ikaslea ) Andoain
Haizea Lertxundi Arrillaga ( Haur Hezkuntza graduko ikaslea ) Getaria
Beñat Lizeaga (irakaslea) Zumaia
Iban Maiz Alustiza (museoko gida) Gabiria
Pello Makazaga odria ( Irakasle eta txistularia ) Zarautz
Eñaut Makazaga ( Ikaslea ) Zarautz
Etor Manterola Sarasola (harakina) Getaria
Maite Martiarena Mugertza ( Langabea ) Getaria
Antton Mengibar Ruiz ( Jubilatua ) Azkoitia
Joan Mercader torrentcui (Cuineras i cuiners solidaris Celrà) Celrà-Katalunia
Haritz Miralles (mekanikoa) Getaria
Nerea Mitxelena (irakaslea) Donostia
Gixane Moragues Saitua (Hala Bediko kidea) Gasteiz
Iñigo Mozo Urbieta (Ikaslea) Zarautz
Mikel Muñoa Sainz ( Ostalaria )    Getaria
Laura Nogué Dausà ( Operaria ) Celrà/Katalunia
Maddi Odriozola Arrospide (Farmazia graduko ikaslea) Zarautz
Urtzi Odriozola Lizaso (Informatikaria) Laudio
Mikel Olaiz Garmendia (Kooperatibista) Lasarte-Oria
Nieves Onaindia Etxabe (jubilatua) Aulesti
Edurne Oñatibia Lehr ( Hezitzailea )    Getaria
Anne Orbegozo Lertxundi ( Psikologoa ) Zarautz
Ieltxu Orueta Domínguez (Ingurumen Teknikaria) Laudio
Arritokieta Osa Yeregi (Irakaslea) Zumaia
Maia Ossa Rissanen (itzultzailea) Arroa Behea
Aitor Ossa Rissanen ( Ikaslea ) Arroa Behea
Itxaso Perez Pison ( Irakaskuntza, herri mugimendua ) Bilbo
Aner Peritz Manterola (bertsolaria) Zarautz
Larraitz Mendizabal Huitzi ( Irakaslea ) Donostia
Amaia Retolaza Benito ( Historiako ikaslea ) Zumaia
Bittor Rueda Muñoz (atezaina) Busturia
Nieves Ruiz de gauna tetuan Donostia
Igor Sancristobal Ispizua ( Ozeanografoa ) Donostia
Arantza San Sebastian Mateos ( Irakaslea ) Donostia
Ana Sarasola Mujika Zarautz
Gabi Schwab (itzultzailea) Usurbil
Jose Antonio Silbeti Azkue (metaleko langilea) Getaria
Oinatze Silbeti (Jantokiko begiralea) Soraluze
Ane Solaberrieta Mendez (irakaslea) Zarautz
Ander Subijana Egurbide (langabetua) Getaria
Maitane Subijana Zendoia (Kazetaria) Getaria
Mari Susperregi (Informatikaria) Donostia
Eukeni Sustaeta Oianguren ( Zaindaria ) Mutriku
Mikel Tirapu Goikoetxea ( ingeniaria ) Lekunberri
Alaitz Tolosa Irazusta Donostia
Araitz Totorika Aranbarri (erizaina) Bilbo
Mattin Troitiño Ciria ( Carpinteria metálica ) Donostia
Arraitz Trojaola Berezibar Arrasate
Leire Udabe Aizpurua ( Kooperatibista eta Olatukoop-eko kidea ) Zarautz
Garazi Ugalde Pikabea (itzultzailea) Lezo
Alberto Ugarte Otazua Begoña
Manu Urbieta Zarautz
Karmele Urbieta Zuñiga (Irakaslea) Zarautz
Naiara Urresti Alberdi (Haur Hezkuntza graduko ikaslea) Getaria
Koro Urcelay (irakaslea) Donostia
Naiara Uria Blanco ( Irakaslea Eta doktoranda ) Iruñea
Raquel Vera Zumaia
Joseba Mirena Vidal Darpon ( Galdaragintza ) Donostia
Iñaki Zaldua Sarasola ( Ikaslea ) Orio
Aratz Zearreta Korta ( hezitzailea ) Zumaia
Izarne Zelaia Arratibel ( Irakaslea ) Donostia
Marisa Zeberio (lehen hezkuntzako irakaslea) Donostia
Josu Zelaia Otaño (Jubilatua) Donostia
Edurne Zuazabeitia Olabe (itzultzailea) Gasteiz
Begoña Zubimendi ( Irakaslea ) Azpeitia
Mikel Zubizarreta ( Komertziala ) Elgoibar
Libe Zumelaga Alberdi (langabetua) Donostia