Adhesiones

AGRUPACIONES
373 Abokatuak cooperativa
Zuztarrak Errotuz de Arrasate
Artea Babesleku – Proyecto Artea
Askapena, organización internacionalista
Asociación feminista de Azpeitia
Asociación feminista de Azkoitia
Asociación feminista de Getaria
Asociación feminista Sorginorratz de Bermeo
Asociación feminista de Zestoa (Bargaztak)
Asociación feminista de Zumaia
Paz y dignidad
Bake Ekintza grupo antimilitarista
Fundación Manu Robles-Arangiz del sindicato ELA
LAB sindicato
Donostia Sutan 1813-2013
Mujeres conta la guerra
Euskadi-Cuba
Euskal Herrian Euskaraz
Bilgune Feminista
Marcha Mundial de la Mujeres de Euskal Herria
Carta de los derecho sociales de Getaria
Carta de los derecho sociales de Zumaia
Asamblea juvenil de Getaria
La guerra empieza aqui
Radio libre de Zumarraga-Urretxu: Kkinzona
KEM-MOC grupo antimilitarista
Komite Internazionalistak
Lapurdi 1609
Malen Etxea
Mugarik Gabe
Nafar Biltzarra
Nor Euskal Herria antiespecista
Ongi Etorri Errefuxiatuak
Asamblea Burdin Hari de Zornotza
Ernai Zarautz
Zornotza Harrera Herria
Comparsa Pa Ya de Otxarkoaga (Bilbao)
Elika Kooperatiba de Oiartzun
Uztarri Kooperatiba de Lasarte-Oria

PERSONAS
Patxi Abasolo López (profesor de historia) Iruñea
Txiki Agirre Keixeta (pintor y escultor) Zumaia
Iraitz Agirre (antropóloga) Arrasate
Santiago Alba Rico (filósofo) Tunez
Uxue Alberdi Estibaritz (escritora y bertsolari) Getaria
Xabier Albizu Landa (profesor de la UPV)
Joseba Alvarez (Eleak Libre) Donostia
Karmen Anaut Medioroz (internacionalista) Gasteiz
Mikel Aramendi (filólogo y periodista) Itsasondo
Goizane Arana (técnica de euskara) Zarautz
Miren Aranguren (movimiento feminista) Zarautz
Gorka Arrese (editor) Zarautz
Idoia Arrieta (historiador) Getaria
Xabier Arrizabalo Montoro (profesor de la universidad Complutense) Madrid
Joxe Austin Arrieta Ugartetxea (escritor) Donostia
Miren Artetxe (bertsolari) Hendaia
Oier Azkarraga (investigador sociales, euskaltzale) Zuia
Fakun Aznarez (internacionalista, Resumen Latinoamericano) Algorta
Ana Ballesteros (movimiento feminista) Zarautz
Iñaki Barcena Hinojal (profesor de la UPV) Gaztelu
Amelia Barquin (profesora de la universidad Mondragon) Gasteiz
Gabi Basañez (internacionalista) Algorta
Gari Berasaluze (periodista) Zarautz
Asier Blas (profesor de la UPV) Bilbao
Jose Ramon de Miguel (capitán mercante e historiador) Ordizia
Malu Egiluz (EHNE Bizkaia) Zeanuri
Edurne Elizondo (periodista) Bera
Eñaut Elorrieta Larruzea (músico) Getaria
Edurne Epelde Pagola (movimiento feminista) Zarautz
Imanol Epelde Pagola (profesor) Zarautz
Gorka Erostarbe (periodista) Zumarraga
Jakoba Errekondo (agrónomo y paisajista) Usurbil
Joxemari Esparza (escritor y editor) Tafalla
Hodei Esteban (músico) Zarautz
Arkaitz Estiballes Ormaetxea (bertsolari) Galdakao
Iñaki Etaio (profesor de la UPV) Gasteiz
Hedoi Etxarte (escritor) Iruñea
June Fernandez (periodista) Bilbo
Maddi Gallastegi (bertsolari) Zumaia
Juan Gorriti (escultor y pintor) Arribe
Oier Guillan Bermudez (actor y director de teatro) Errenteria
Ander Hormazuri (pintor) Zumaia
Ruben Iglesias (profesor) Orio
Xabier Isasi Balanzategi (profesor de la UPV) Bilbo
Saioa Iraola Urkiola (movimiento feminista) Zarautz
Beñat Irasuegi Ibarra (cooperativas Talaios y Olatukoop) Errenteria
Hodei Iruretagoiena (periodista) Zarautz
Miguel Jimenez (historiador) Azkoitia
Ane Larrinaga (profesora de la UPV)
Amaia Lasa Alegria (escritora) Getaria
Axier Lopez (periodista) Zumaia
Marta Luxan Serrano (socióloga y profesora de la UPV)
Ismael Manterola Ispizua (profesor de la UPV) Zumaia
Jose Manzaneda (periodista, Cubainformacion) Bilbo
Zesar Martinez (profesor de la UPV) Bilbo
Fernando Merino (profesor jubilado de la UPV) Hondarribia
Kattalin Miner (escritora y participe del mov. feminista) Donostia
Beatriz Morales Bastos (traductora y militante de Etxerat) Gasteiz
Ainhize Muniozguren (movimiento feminista) Zarautz
Albert Noguera (jurista y profesor de la universidad de Valencia) Barcelona
Enrike Olasolo (editor) Holanda
Arantxa Olasolo (diseñadora) Madrid
Jose Luis Otamendi (escritor) Azpeitia
Yoseba Peña (escritor) Zarautz
Cristina Richarte (editor) Holanda
Marcos Roitman (sociólogo y analista político) Madrid
Kristina Rueda (movimiento feminista) Zarautz
Koldo Sagasti Saenz de Buruaga (internacionalista) Gasteiz
Patxi Saiz (cantautor) Getaria
Hugo Salinas (pintor argentino) Getxo
Ruben Sanchez (bertsolari) Gasteiz
Joserra Senperena (músico) Donostia
Jose Txapartegi “Txapas” (profesor jubilado) Zarautz
Luismi Uharte (profesor de la UPV) Iruñea
Jokin Uranga Isuskiza (bertsolari) Azpeitia
Asisko Urmeneta (dibujante) Hozta
Jesus Valencia (internacionalista) Gasteiz
Lilia Vera (cantante) Venezuela
Walter Wendelin (internacionalista) Gasteiz
Iban Zaldua Gonzalez (escritor) Gasteiz
Arkaitz Zarraga Azumendi (miembro de la cátedra UNESCO) Bilbo
Mikel Zuluaga (Ongi Etorri Errefuxiatuak) Zeanuri
Marije Zumeta (feminista) Zarautz

Etor Manterola Sarasola (carnicero) Getaria
Haritz Miralles (mecánico) Getaria
Iñaki Iurramendi Mendizabal (técnico deportivo) Andoain
Nerea Arruti (profesora)
Iban Maiz Alustiza (guia de museo) Gabiria
Maite Bilbao ( profesora ) Larrabetzu
Aner Peritz Manterola (bertsolari) Zarautz
Joseba Izagirre Zubimendi (profesor) Azpeitia
Jose Antonio Silbeti Azkue (trabajador del metal) Getaria
Beñat Lizeaga ( profesor ) Zumaia
Dorleta Guzmán ( EHUko administrazio eta zerbitzuetako langilea ) Gasteiz
Arantza Gotxi Hormaetxea ( Hezkuntza berezia ) Bermeo
Leire Arano Amas ( traductora ) Zumaia
Miren Galfarsoro Madariaga ( profesora ) Zumaia
Mikel Fernandez de Arroiabe ( profesora ) Aretxabaleta
Edurne Zuazabeitia Olabe ( traductora ) Gasteiz
Ane Solaberrieta Mendez ( profesora ) Zarautz
Libe Goenaga Arrieta ( estudiante ) Getaria
Haizea Lertxundi Arrillaga ( Haur Hezkuntza graduko ikaslea ) Getaria
Ander Subijana Egurbide ( Langabetua ) Getaria
Kimetz Etxabe ( estudiante ) Zumaia
Eneko Galdos ( estudiante )
Mari Ganzarain ( profesora ) Azkoitia
Irene Arano Amas ( Jostuna ) Zumaia
Olatz Blanco Agirre ( profesora ) Deba
Bittor Bengoa Altuna ( jubilado ) Zumaia
Araitz Totorika aranbarri ( Erizaina ) Bilbo
Benito Carmona ( profesor ) Azkoitia
Begoña Zubimendi ( profesora ) Azpeitia
Kandido Azpiazu Beristain (autónomo) Azkoitia
Alaitz Tolosa Irazusta Donostia
Ana Larrañaga Aldalur ( profesora ) Azkoitia
Vanesa Arbelaitz Yeregui ( profesora ) Zumaia
Eukeni Sustaeta Oianguren ( Zaindaria ) Mutriku
Larraitz Mendizabal Huitzi ( profesora ) Donostia
Manu Urbieta Zarautz
Mitxel gorrotxategi oliden ( profesor ) Zarautz
Joseba mirena vidal darpon ( Galdaragintza ) Donostia
Izarne Zelaia Arratibel ( profesora ) Donostia
Jexux Arrizabalaga Aramendi ( jubilado ) Donostia
Mikel Estibariz Rico ( garraiolaria ) Usurbil
Raquel Vera Zumaia
Nerea Mitxelena ( profesora ) Donostia
Maite Espinosa Mendikute (hezitzailea) Donostia
Fatima Errasti Arana ( liburuzaina ) Asteasu
Patxi Arzamendi Arzamendi (liburuzaina) Asteasu
Itziar Egaña ( Argitaletxe sustatzaile ) Azkoitia
Garbiñe Berasategi Errazkin ( Administraria ) Donostia
Edurne Goñi Alberdi ( Administraria ) Donostia
Nerea Ibañez Pasaia
Iñaki Idigoras Igartua ( Ingeniaria ) Oñati
Josune Gastañares Arriaran ( profesora ) Zarautz
Cesar blanco salinas ( jubilado ) Zumaia
Antton Mengibar Ruiz ( jubilado ) Azkoitia
Asier Fernandez ( Teknologoa ) Getaria
Maialen Ezkerra ( profesora ) Donostia
Garbiñe Astoreka Ugalde ( Gizarte Langilea ) Bermeo
Busturialdeako Askatasun Haizea herri ekimena
Ekaitz Esteban Pertusa ( trabajador del metal y miembro de SPL ) Getaria
Gabi Schwab ( traductora ) Usurbil
Koro urcelay ( profesora ) Donostia
Mariano Benito Martín (sukaldaria) Zumaia
Inge Lekuona ( estudiante ) Andoain
Amaia Retolaza Benito ( estudiante de historia ) Zumaia
Libe Zumelaga Alberdi (langabetua) Donostia
Idoia ibero urbieta ( profesora ) Donostia
Ander Goikoetxea Vazquez ( profesor ) Lekeitio
Miren Aiertza Odriozola ( estudiante ) Azpeitia
Gorka Aranguren Zarautz
Mikel Olaiz Garmendia (Kooperatibista) Lasarte-Oria
Bittor rueda muñoz (atezaina) Busturia
Ana Jaka García Iruñea
Iker Ibarguren Berasaluze (Informatikaria) Getaria
Garazi Ugalde Pikabea (itzultzailea) Lezo
Xabier Arregi Iparragirre (EHUko irakaslea) Zubieta
Paulo Larrea Olaberria (Irakaslea) Zarautz
Julen Etxeberria Mendiola (Irakaslea) Donostia
Mari Susperregi (Informatikaria) Donostia
Maitane Subijana Zendoia (Kazetaria) Getaria
Iñaki Altzibar Sorazu (Jubilatua) Zumaia
Gotzon Egia (Herri langilea) Donostia
Arritokieta Osa Yeregi (Irakaslea) Zumaia
Jabier Lazkano Canos (jubilatua) Zumaia
Gixane Moragues Saitua (Hala Bediko kidea) Gasteiz
Marisa Zeberio (lehen hezkuntzako irakaslea) Donostia
Arantxa Arratibel Etxegarai (Artista) Donostia
June Agirrezabalaga (Ikaslea) Zarautz
Josu Zelaia Otaño (Jubilatua) Donostia
Joxemari alduntzin beraetxe (Sukaldaria) Usurbil
Aritz Etxabe (Ikaslea) Zarautz
Maddi Odriozola Arrospide (Farmazia graduko ikaslea) Zarautz
Urtzi Odriozola Lizaso (Informatikaria) Laudio
Ieltxu Orueta Domínguez (Ingurumen Teknikaria) Laudio
Maddi Etxeberria Otaegi (Giza Nutrizio eta Dietetikako ikaslea) Larraul
Xabier Aretxabala (Farmazilaria) Laudio
Naiara Urresti Alberdi (Haur Hezkuntza graduko ikaslea) Getaria
Juan Mari Aizpurua Lazkano (Jubilatuta) Donostia
Araitz Eizagirre Guenaga (Ikaslea) Arroa Behea
Pello Enparan (jubilatua) Zumaia
Miren Campos Andueza (Ikaslea) Getaria
Rosa Etxabe Alkorta (Irakaslea) Zestoa
Iker Lauzirika Ansola (EHUko ikaslea) Elgoibar
Joane Alberdi Esnal (ikaslea) Zumaia
Aitziber etxabe salegi (Irakaslea) Zumaia
Aitor Ibarguren (ikaslea) Zumaia
Ana Sarasola Mujika Zarautz
Karmele Urbieta Zuñiga (Irakaslea) Zarautz
Iñigo Mozo Urbieta (Ikaslea) Zarautz
Maia Ossa Rissanen (itzultzailea) Arroa Behea
Aritz Larreta Bereziartua (Irakaslea eta psikomotrizista) Getaria
Oinatze Silbeti (Jantokiko begiralea) Soraluze
Iñaki Amuategi Basauri (Euskara irakaslea) Eibar
Nieves ruiz de gauna tetuan Donostia
Roberto arizaga susaeta (jubilatua) Aulesti
Nieves Onaindia Etxabe (jubilatua) Aulesti
Joan Mercader torrentcui (Cuineras i cuiners solidaris Celrà) Celrà-Katalunia
Joseba Berriozabal Urkiza (Irakaslea) Zumaia
Tomas Elortza Ugarte (Irakasle ohia) Hernani
Ibon badiola (Irakaslea) Tolosa
Jon Goenaga (Nekazaria) Getaria
Beatriz Aleman Astiz ( Irakaslea ) Astigarraga
Iñaki Zaldua Sarasola ( Ikaslea ) Orio
Lurdes Alkorta Barrena ( Lan-harremanetako gradudun ) Getaria
Egoitz dorronsoro taboada ( Irakaslea ) Orio
Mikel Zubizarreta ( Komertziala ) Elgoibar
Garazi Eizagirre Iribar ( Ikaslea ) Getaria
Igor Sancristobal Ispizua ( Ozeanografoa ) Donostia
Imanol Haro (kazetaria) Donostia
Anartz Apraiz Ormaza ( Hegazkin pilotua ) Bermeo
Gladys Giraldo Velasquez ( activista feminista, internacionalista, decolonialista ) Gasteiz
Itziar Egidazu ( Okin feminista ) Lezaeta
Maite Martiarena Mugertza ( Langabea ) Getaria
Joxemari Galarraga Esnaola ( Bibliotekaria ) Azpeitia
Joxi Erauskin Irastorza ( Artzape aldizkariko kolaboratzailea ) Getaria
Mattin Troitiño Ciria ( Carpinteria metálica ) Donostia
Feli Aleman Astiz ( Jubilatua ) Iruñea
Naiara Uria Blanco ( Irakaslea Eta doktoranda ) Iruñea
Meritxell Cebrià Carolà ( Educadora ) Sant Jaume de Llierca/Katalunia
Antònia Carola Gifreu Girona/Katalunia
Laura Nogué Dausà ( Operaria ) Celrà/Katalunia
Pello makazaga odria ( Irakasle eta txistularia ) Zarautz
Itxaso Perez Pison ( Irakaskuntza, herri mugimendua ) Begoña-Bilbo
Larraitz Trojaola Berezibar Arrasate
Julio Fernandez H. ( Mecanico naval retirado ) SESTAO
Mikel Elorza Solis ( Abokatua ) Zarautz
Amaia Garate Gonzalez ( Ikaslea ) Zarautz
Anne Orbegozo Lertxundi ( Psikologoa ) Zarautz
Ekhi Belar ( Kazetaria ) Eibar
Eñaut Makazaga ( Ikaslea ) Zarautz
Mikel Tirapu Goikoetxea ( ingeniaria ) Lekunberri
Mirari Bereziartua Arotzena ( Jubilatua )    Azpeitia
Ana gonzalez de txabarri exposito ( bigarren hezkuntzako historia irakaslea )    Orio
Xabier Arberas ( Jubilatua ) Donostia
Leire Albisu Iriarte ( AMAteur ) Aia
Asier Bastarrika Gorostiza ( Balio anitza ) Aia
Arantza San Sebastian Mateos ( Irakaslea ) Donostia
Adrián Almeida Díez ( Historiador ) Bilbao
Aitor Ossa Rissanen ( Ikaslea ) Arroa Behea
Ana Iraola Ormazabal ( Irakaslea ) Zumaia
Joxemai Gurrutxaga Goenaga ( Administraria ) Zumaia
Aratz Zearreta Korta ( hezitzailea ) Zumaia
Jaione Agirre García ( Museo teknikaria ) Gasteiz
Haizea Isasa Amas ( Irakaslea ) Donostia
Leire Udabe Aizpurua ( Kooperatibista eta Olatukoop-eko kidea ) Zarautz
Esther Iztueta ( Odontologoa ) Zarautz
Joxemari Carrere Zabala ( Kontalaria ) Errenteria/Orereta
Alberto Ugarte Otazua Begoña
Eneko Akarregi Otxoantezana ( Irakaslea ) Ondarroa
Enara I. Dominguez ( Koordinatzailea ) Irun
Eñaut Bernal Goikoetxea Getaria
Edurne Oñatibia Lehr ( Hezitzailea ) Getaria
Mikel Muñoa Sainz ( Ostalaria )    Getaria
Ametz Gurrutxaga Murua ( Gizarte Antropologiako ikaslea )    Legorreta
Aritz Ormazabal Barrios ( Diseinatzailea )    Urretxu